Slovenské kajakárky siedme v hliadke, muži 9.

30.06.2023 Celý región

Krakov 29. júna (TASR) - Slovenské kajakárky obsadili v disciplíne 3xK1 na Európskych hrách v Poľsku siedme miesto. Trojica Soňa Stanovská, Eliška Mintálová a Michaela Haššová stratila na víťazné Francúzky 12,37 sekundy. Medzi mužmi triumfovala španielska hliadka, Slováci Adam Gonšenica, Jakub Grigar a Martin Halčin skončili deviati s mankom 11,92 s. Podujatie je pre vodných slalomárov zároveň aj majstrovstvami Európy.

Francúzske trio Marjorie Delassusová, Camille Prigentová a Emma Vuittonová dosiahlo čas 108,87 sekundy a vyhralo napriek Prigentovej a Vuittonovej. Víťazkám boli najbližšie Češky (+2,88) a Nemecko so stratou 4,30 sekundy. Slovenky nabrali až osem trestných sekúnd - všetkých sa dopustila Stanovská, ktorá mala dotyk na ôsmej, trinástej, štrnástej i osemnástej bránke.

O niečo tesnejšie boli preteky mužov. Španieli Pau Echaniz, David Llorente a Miquel Trave zvíťazili pred domácimi kajakármi o 1,44 sekundy. Obe trojice si pripísali po dve trestné sekundy. Až osem ich obdržali Francúzi, no napriek tomu obsadili tretiu priečku (+4,54). Ešte o jeden dotyk viac zaznamenali Slováci - z piatich "ťukov" mal tri Grigar a jeho krajania nazbierali po dve trestné sekundy.

3xK1 - výsledky:

ženy: 1. Francúzsko (Marjorie Delassusová, Camille Prigentová, Emma Vuittonová) 108,87 s (4), 2. Česko (Tereza Fišerová, Antonie Galušková a Amálie Hilgertová) +2,88 (4), 3. Nemecko (Ricarda Funková, Elena Liliková, Emily Apelová) +4,30 (2), ...7. SLOVENSKO (Soňa Stanovská, Eliška Mintálová a Michaela Haššová) +12,37 (8)

muži: 1. Španielsko ( Pau Echaniz, David Llorente, Miquel Trave) 97,04 s (2), 2. Poľsko (Dariusz Popiela, Michal Pasiut, Mateusz Polaczyk) +1,44 (2), 3. Francúzsko (Titouan Castryck, Boris Neveu, Benjamin Renia) +4,54 (8), ... 9. SLOVENSKO (Adam Gonšenica, Jakub Grigar a Martin Halčin) +11,92 (10)